“Live The Future Technology”

Industrial Cooling Systems

General Products Catalogue

Chiller Units

Chillers are divided into two group which has Air Cooled Chiller ( ERA-S / ERA-S2 / ERA-W  and DCA series ) and Water Cooled Chillers ( ERW-S / ERW-S2 / ERW-W and DCW series ). Compact chiller units; R & D activities as a result of high reliability, high energy efficiency and low sound pressure level with today’s environmentally friendly and highly efficient chillers. ERA and ERW series products are generally used most of the industrial application as plastic injection mold cooling, extruder machine, MRI technology, laser cutting process, food industry, concrete milling, chemical process and biogas.

Details

Dry – Wet Coolers

Free Cooler system units are covered as Dry-Coolers, Adiabatic Coolers, Cooling Towers and Extruder Film Inflation Coolers. These systems are control the process water temperature according to the ambient wet bulb temperature (WBT) and dry bulb temperature (DBT). The most popular free cooling system is Dry-Cooler, they have different name as Free Cooler, Thermoconvector, Dry-Cooler or Adiabatic Cooler. The Free Cooling systems allows to the end user to reduce their electricity cost with using cold ambient temperature advantages.

Details

Temperature Controler Units (TCU)

Temperature controllers are divided into two main categories as oil and water operated. Oil operated systems are working up to 250°C and water operated systems are up to 90°C temperature. Temperature controllers are working with chiller, free cooler or cooling tower accordingly to precise the process temperature as desired. They are ideal for temperature-control during the production of high-quality articles and allow a documentation of process parameters.

Details

Hybrid Cooling System

Hybrid Cooling Systems are designed to environment-friendly and cost saving units, they are the combination of Free-Cooler and Chiller together in a same unit and control by the PLC automation system according to the ambient temperature. The working principles of the systems is basically control the 3-way valve, chiller unit(s), Dry-Coolers, pump stations and other internal parameters to synchronize together based on ambient temperature and humidity.

Details

guk

News

 • PlastEurasia - Chiller
  -küçük
  PlastEurasia 2015 – İstanbul
 • ios logoandroid logo

  IND-SCREEN özelliğimiz sayesinde; chiller ünitesine veya endüstriyel soğutma cihazlarınıza, Android ve IOS tabanlı telefonlardan kolayca ulaşım sağlayarak web-browserlar’dan Cihaz sabit IP no ile sisteme giriş yapılabilmektedir. Sistem ekranından, chiller dokunmatik ekranında ki tüm parametreleri kontrol edilebilmektedir. Bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun, chiller cihazınız ile irtibatta olabilir, arıza durumlarını takip edebilir, sıcaklık ayarlamalarını sağlayabilirsiniz.

  Eraco Logo
  Chiller Cihazınıza IOS ve Android ile Ulaşın
 • IND-Screen Fan Hız İnverteri

  Fan Hız Kontrol Cihazları, chiller ünitelerinde kondenzasyonu sağlayan fanların ihtiyacı kadar devirde ve debide çalışmasını sağlayan kontrol sistemleridir. Bu noktadaki asıl elektrik tasarufunun sağlandığı nokta; monofaze ve trifaze, senkron asenkron elektrik motorlar için Fan Hız Kontrolörleri ile soğutma&havalandırma ünitelerinin verimliliğini artırılırken, kompresörün enerji tüketimini azaltmaktadır. (-27% oranında). Bu sayede chiller kompresörleri, standart cihaza göre daha az yorulmakta ve çektiği amper değerleri düşmektedir.
  Eraco Logo
  Chiller Cihazlarında Fan Hız Kontrolü ( Inverter )
 • Chiller e-mail Uyarı Sistemi

  IND – SCREEN / Mail- akıllı kontrol sistemi kullanıcının belirlediği takvimde, chiller cihazına ait dataları,  belirli operatör veya yetkili kişilere günlük, haftalık ve aylık olarak raporlama göndermektedir. Raporlama sonucu olarak;
  • Periot’ta oluşan arıza grafiği
  • Chiller Set Sıcaklık hassasiyeti grafiği
  • Alarm sıklığı ve alarm gruplama grafiği
  • Dönemsel alınabilecek önlemler
  • ERACO teknik servis ile grafik paylaşımı ve sebep-sonuç ilişkisi gibi datalar alınabilmektedir.
  Eraco Logo
  Chiller Otomatik e-mail Uyarı Sistemi
 • IND-Screen Web Bağlantısı ve Uzaktan Kontrol

  Web tabanlı bağlantı ile sabit IP adresi kullanılarak Chiller, Kuru Soğutucu ve Pompa İstasyonları ile ilgili bir çok veriye ulaşmamızı ve kontrol etmemizi sağlayan bir modüldür. Modül ile harici bir PC’den;
  • Data verileri kayıtı
  • Alarm raporları
  • Haftalık ve aylık çalışma raporları
  • Anlık sistem verilerine ulaşma
  • Uzaktan set sıcaklık değerleri kontrolü
  • Kontrol ve Görüntüleme
  • Trend raporları
  • Birden fazla kullanıcı
  • Kullanıcı yetki alanı ayarları yapılmaktadır. Bu şekilde cihazlara servis ihtiyaçlarında ERACO teknik servis ekibi tarafından hızlı bir şekilde gerçekleşebilmekte,  cihaz güncellemesi veya sorunların uzaktan çözülebilmesi için bağlantı yapılabilmektedir.
  Eraco Logo
  IND-Screen / Web Bağlantısı ve Uzaktan Kontrol
 • IND-Screen Data Verileme

  IND – SCREEN / Data özelliği ile chiller cihazınıza ait günlük, haftalık veya aylık verileri depolama olanağı sağlamaktadır. Başlıca;
  • USB’ye Data kayıt özelliği
  • MS Excell formatında kayıt
  • Text formatında kayıt
  • Basınç ve sıcaklık değerleri kayıt
  gibi dataları sizin adınıza sürekli kaydeder ve ihtiyacınız olduğunda size raporlar.
  Eraco Logo
  IND-Screen / Chiller Data Verileme
 • Sanayide son dönemlerde çok tercih edilen Serbest Soğutucu ( Kuru Soğutucular ) cihazları soğutma suyu sıcaklığı ihtiyacı + 45 °C’yi geçen endüstriyel proseslerde 12 ay, soğutma suyu sıcaklığı ihtiyacı + 10 °C’yi geçen endüstriyel proseslerde ise 6-8 ay ( bölgeye bağlı olarak )sürede kullanılmaktadır. Chiller cihazlarının enerji tüketimi serbest soğutma cihazlarının tüketiminin yaklaşık 5-7 katıdır. Bu noktada enerji maliyetlerinin arttığı günümüzde Serbest Soğutma cihazları kullanmak endüstriyel proseslerde çok önemli bir noktaya gelmektedir.

  Chiller - Kuru Soğutucu Optimizasyonu

  IND - SCREEN / Chiller + Serbest Soğutucu Optimizasyonu sistemi ile hali hazırda kullanılan Chiller cihazlarına veya ERACO firmasından Chiller + Serbest Soğutucu cihaz temin eden firmalara sunduğu ve yazılımı ERACO tarafından geliştirilmiş bir optimizasyondur. Bu sayede mevsimsel geçişlerde soğuk su ihtiyacı otomatik olarak algılanır ve ilgili cihaz üzerinden alınması sağlanır.
  Eraco Logo
  Chiller + Kuru Soğutucu Optimizasyonu
 • Chiller lcd ekran IND – SCREEN Sistemi; dokunmatik LCD ekran aracılığı ile Chiller cihazının tüm analog ve dijital parametrelerini kontrol etmenizi sağlayabilmektedir. Kullanılan sade ana bilgi ve ayarlar sayfasında operatörlerin hızlı değişiklik ve ayar yapabileceği gibi, chiller'e ait sesli ve görsel olarak alarm bilgilerine erişebilmektedirler. Özellikle Endüstriyel proseslerde, chiller cihazının soğuk su çalışma aralığı, set değeri + / - yönde diferansiyel, minimum set, su tankı yüksek ve alçak sıcaklık alarmı ve kompresör devreye girme ve çıkma saniyeleri gibi önemli parametreli kontrol etmeye imkan sağlayan bir yazılımdır.
  Eraco Logo
  Yeni – Ind-Screen ile Daha Kolay Kullanım
 • Eraco-Tandem chiller

  2 kompresörlü-tek devreli ve 4 kompresörlü-çift devreli "Tandem Serisi Chiller Cihazları"mız, gerekli kapasite ve çalışma testlerini başarı ile tamamlamış, satışa hazır hale getirilmiştir. Chiller Cihazlarında, çoklu kompresör ile sistem üzerinde risk dağıtımı yaparak, elektrikten tasarruf edebilirsiniz. Alanında bilinen en iyi komponentler ile çalışan Eraco Chiller, kalite ve uygun fiyatı tek çatı altında toplamayı kendisine görev edinmiştir.
  Eraco Logo
  Yeni – Tandem serisi chiller cihazı
 • photo-manipulation-of-02-clean-air-and-sky-and-sky-190-nature-and-city_1920x1200_58188Ar-Ge çalışmaları sonucu bu yeni teknoloji ile Hava Soğutmalı Chiller Cihazlarında ve Kuru Soğutucularda batarya yüzeyinde oluşan hava tarafı basınç kayıpları en aza indirgenerek kullanılan fanlarda maximum verim alınabilmektedir. Bu sayede emsallerine kıyasla % 7-9 arasında yüksek verim sağlanabilmektedir.
  Eraco Logo
  ActAirTech Technology